Кина MHG серијата алуминатен Врз основа фабрика и добавувачи | Minhui Светлосен

MHG серијата алуминатен Врз основа

Краток опис:

МЗ серија photoluminescent пигменти се направени од земноалкалните алуминатен, која се претстават себеси во светло жолта или жолто зелена и бела, а чија светлост бои вклучуваат; жолта зелена, сино-гр ...


 • FOB цена: GET LASTEST PRICE
 • FOB цена: 10-40USD / kg
 • MOQ: 10kgs
 • Набавка Способност: 30tons на месец
 • Порт: Ningbo, Шангај, итн
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union, итн
 • детали за производот

  Тагови производ

  МЗ серија photoluminescent пигменти се направени од земноалкалните алуминатен, која се претстават себеси во светло жолта или жолто зелена и бела, а чија светлост бои вклучуваат; жолта зелена, сина, зелена, сина и виолетова. Ова photoluminescent пигмент спектар одликува со висока светлост и долго зарево. Во моментов, овој опсег има најобемно опсег на примена и може да се користи во премази, мастила, бои, пластика, печатење паста, керамика, стакло, влакна, како и сите други транспарентен медиум (но само ограничен на нафта материи) за да се постигне на светлината зрачење цел на медиум.

  МЗ серија photoluminescent пигмент има четири категории според прозрачна боја: MHG жолто-зелена, MHB сино-зелена, MHSB небесно сина, виолетова МХП. Секоја категорија има неколку модели во зависност од квалитетот и големината на честичките.

  MHG  Жолто-зелена photoluminescent пигмент

  4bbcf42a

  MHG Жолто-зелена photoluminescent пигменти се направени од земноалкалните стронциум алуминатен, која се претстават себеси во светло жолта и бела, а чија светлост бои е жолта green.MHG жолто-зелена photoluminescent пигмент има најобемно опсег на примена. Овој избор се одликува со висок светлост и долго зарево. Тоа е широко се применуваат за знаци противпожарна безбедност, риболовен алат, craftworks и подароци, и така натаму.

  Производство на кодот од сликата: MHG изглед: солидна прав
  Хемиско име: Стронциум алуминатен смешан со ретки земјата PH: 10 ~ 12
  Молекуларна формула: SrAl2O4 : ЕУ + 2, Dy + 3 густина: 3.4 g / cm3
  CAS бр .: 12004-37-4 Возбудена бранова должина: 240 ~ 440nm
  Дневна боја: светло жолта Емитуваат бранова должина: 520nm
  Блескав боја: Жолто-зелена HS код: 3206500

   

  MHG Серија photoluminescent пигментлиста

  модел

  големина
  (D50) за трудот

  Зарево Интензитет
  (MCD / ㎡)

  Блескав боја
  (Вечер)
  Изглед
  (дневно)

  10 мин

  60 мин

  сјај време

  MHG-6B

  65 ~ 85

  725

  120

  > 12 часа

  a5adea3c
  Жолто-зелена

  44f4c8dc
  Светло-жолта

  MHG-6C

  45 ~ 55

  480

  85

  MHG-6D

  25 ~ 35

  380

  55

  MHG-6E

  5 ~ 15

  280

  39

  MHG-6F

  2 ~ 10

  240

  30

  MHG-4B

  65 ~ 85

  640

  105

  MHG-4C

  45 ~ 55

  450

  70

  MHG-4D

  25 ~ 35

  320

  42

  MHG-4E

  5 ~ 15

  220

  29

  MHG-4F

  2 ~ 10

  190

  23

  MHG-2C

  55 ~ 75

  350

  40

  MHG-2D

  15 ~ 45

  250

  32

  MHG-1C

  55 ~ 75

  260

  35

  10hour

  MHG-1D

  15 ~ 40

  200

  25

  Забелешка:

  услови 1.Luminance тест: D65 стандарден извор на светлина на 1000LX прозрачна флукс густина за 10мин на ексцитација.

  2. големина на честички B е препорачливо за производство занает на истурање, обратна калап, итн големина на честички C и D се препорачува за печатење, премачкување, инјекција, итн големина на честички E и F се препорачува за печатење, wiredrawing, итн


 • Назад:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Барање Информации Контакт