Кина Термички трансфер филм фабрика и добавувачи | Minhui Светлосен

Термички трансфер филм

Краток опис:

Термички трансфер серија photoluminescent самолепливи филм е направен од висок квалитет на стронциум алуминатен луминисцентните пигмент кој е произведен од Minhui мешање со топло се топи. Овој производ има тран ...


 • FOB цена: GET LASTEST PRICE
 • FOB цена: US $ 4-50 / квадратни метри
 • MOQ: 10SQM
 • Набавка Способност: 35,000SQM на месец
 • Порт: Ningbo, Шангај, итн
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union, итн
 • детали за производот

  Тагови производ

  Термички трансфер серија photoluminescent самолепливи филм е направен од висок квалитет на стронциум алуминатен луминисцентните пигмент кој е произведен од Minhui мешање со топло се топи. Овој производ има преносливи перформанси, кој е погоден за топла печат на ткаенина и облека декорација.

  Серија термички трансфер photoluminescent самолепливи листа филм

  модел Дебелина
  (mm)
  Szie Зарево Интензитет
  (MCD / ㎡)
  Изглед
  (дневно)
  Блескав боја
  (Вечер)
  10 мин 60min
  TF-G150 0.17 0.61M * 10M > 150 > 20  Светло-жолта
  Светло-жолта
   Жолто-зелена
  Жолто-зелена
  TF-B150 0.17 > 120 > 17

  Тест стандард Светлост: DIN67510-1

  Карактеристики:

  1. Одлично ефикасноста на пренос на топлина, погоден за сите видови на текстилни ткаенини, не се ограничени од страна на боја на печатени супстрат, одлична покривност, особено погоден за спортски тим униформи, лого, еден модел, облека и облека декорација со топла печат.

  2.Resistance на триење, Рачно перење, машина за миење и може да се перат со различни методи за чистење, нема скршени или дојде до одлепи под висока температура на околината.

  3. Машина гравирани и рака врежан се погодни, пренос на топлина и електрична железо и двете може да печат.

  4. суровина на овој производи се сите еколошки материјал, не постои непријатност ако контакт со кожата, нема штета на кожата.

  5. луминисцентните боја, светлост, спецификација и димензија може да се изменуваат.


 • Назад:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Барање Информации Контакт