China MHG Series- aluminat fabrikë Bazuar dhe furnizuesit | Minhui Luminous

MHG Series- aluminat Based

Përshkrim i shkurtër:

MSH pigmente seri photoluminescent janë bërë nga aluminat alkaline tokë, të cilat paraqesin veten në dritë të verdhë apo të verdhë të gjelbër dhe të bardhë dhe luminance e të cilit ngjyra përfshijnë; jeshile të verdhë, blu-gr ...


 • Çmimi FOB: GET LASTEST PRICE
 • Çmimi FOB: 10-40USD / KG
 • Moq: 10kgs
 • Furnizimi Aftësia: 30tons në muaj
 • Port: Ningbo, SHANGHAI, etj
 • Kushtet e pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union, etj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  MSH pigmente seri photoluminescent janë bërë nga aluminat alkaline tokë, të cilat paraqesin veten në dritë të verdhë apo të verdhë të gjelbër dhe të bardhë dhe luminance e të cilit ngjyra përfshijnë; jeshile të verdhë, blu-jeshile, blu, dhe vjollcë. Ky varg pigment photoluminescent përmban luminance lartë dhe Afterglow të gjatë. Aktualisht, ky varg ka shtrirjen më të gjerë të aplikimit dhe mund të përdoret në veshje, ngjyrat, ngjyra, plastikës, shtypjen paste, qeramika, qelqi, fibrave, dhe çdo medium tjetër transparent (por kufizohet vetëm në substancat e naftës) për të arritur dritën Objektivi rrezatimit të mesme.

  MH pigment seri photoluminescent ka katër kategori sipas ngjyrës që shkëlqen: MHG verdhë-gjelbër, MHB blu-jeshile, MHSB qielli-blu, MHP purple. Çdo kategori ka disa modele në bazë të cilësisë dhe madhësisë së grimcave.

  MHG  Yellow-green photoluminescent Pigment

  4bbcf42a

  pigmente photoluminescent MHG verdhë-gjelbër janë bërë nga alkaline tokë stroncium aluminat, të cilat paraqesin veten në dritë të verdhë dhe të bardhë dhe luminance cilit ngjyra është e verdhë green.MHG verdhë-gjelbër pigment photoluminescent ka shtrirjen më të gjerë të aplikimit. Ky varg përmban luminance lartë dhe Afterglow të gjatë. Ajo është aplikuar gjerësisht në shenjat e zjarrfikësve të sigurisë, mjet peshkimi, craftworks dhe dhurata, dhe kështu me radhë.

  Prodhojnë kodin: MHG Dukje: pluhur të ngurta
  Emri kimik: Stronciumit aluminat stimuluar me tokën rralle PH: 10 ~ 12
  formula molekulare: SrAl2O4 : Eu + 2, Dy + 3 dendësia: 3.4 g / cm3
  CAS No .: 12004-37-4 Ngacmim gjatësi vale: 240 ~ 440nm
  Ngjyra e ditës: E verdhe e lehte Emitting gjatësi vale: 520nm
  Me ngjyra të ndezura ngjyra: Yellow-green HS code: 3206500

   

  MHG Series photoluminescent Pigment list

  model

  madhësi
  (D50) um

  Intensiteti Afterglow
  (mcd / ㎡)

  Me ngjyra të ndezura ngjyra
  (Night)
  Paraqitja
  (Daytime)

  10 min

  60 min

  koha Glow

  MHG-6B

  65 ~ 85

  725

  120

  > 12 orë

  a5adea3c
  Yellow-green

  44f4c8dc
  E verdhe e lehte

  MHG-6C

  45 ~ 55

  480

  85

  MHG-6D

  25 ~ 35

  380

  55

  MHG-6E

  5 deri në 15

  280

  39

  MHG-6F

  2 ~ 10

  240

  30

  MHG-4B

  65 ~ 85

  640

  105

  MHG-4C

  45 ~ 55

  450

  70

  MHG-4D

  25 ~ 35

  320

  42

  MHG-4E

  5 deri në 15

  220

  29

  MHG-4F

  2 ~ 10

  190

  23

  MHG-2C

  55 ~ 75

  350

  40

  MHG-2D

  15 ~ 45

  250

  32

  MHG-1C

  55 ~ 75

  260

  35

  10hour

  MHG-1D

  15 ~ 40

  200

  25

  Shënim:

  Kushtet e provës 1.Luminance: standarde D65 dritë burim në 1000LX densitetit të fluksit që shkëlqen për 10min e ngacmim.

  madhësi 2. Grimce B rekomandohet anije prodhimit te derdhjes, kundërt myk, etj Grimce madhësi C dhe D jane rekomanduar për shtypje, shtresë, injeksion, etj madhësisë së grimcave E dhe F janë rekomanduar për shtypje, wiredrawing etj


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Request Information Na kontaktoni